wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Systemy szynowe szynoprzewody i oprawy na szynę
KategorieKliknij i rozwiń

Systemy szynowe szynoprzewody i oprawy na szynę

Data dodania: 31-10-2019

Systemy szynowe szyno przewody i oprawy na szynę

Dlaczego warto montować systemy szynowe i oprawy na szynę luxsystem?

Oferowane przez nas systemy szynowe i oprawy na szynę są bezpieczne i proste w montażu, Zarówno system szynowy jednofazowy, jak i system szynowy trzyfazowy są bezpieczne dzięki posiadaniu uziemienia. Co nie jest standardem u innych producentów systemów szynowych. W szczególności zdarzają się systemy jednofazowe dwutorowe bez uziemienia. Systemy szynowe luxsystem umożliwiają indywidualną konfigurację i całkowite dopasowanie do pomieszczenia, w którym są instalowane oraz od potrzeb użytkownika. Systemy szynowe, są bardzo nowoczesne i cenione przez projektantów wnętrz. Systemy szynowe pełnią przede wszystkim rolę funkcjonalnego oświetlenia pomieszczeń. W szczególności jako główne oświetlenie lub jako oświetlenie dodatkowe ozdobne. Oprawy szynowe w prosty sposób i w każdej chwili pozwalają zmienić ich ilość, miejsce, a nawet rodzaj zamontowanych we wnętrzu opraw czy żarówek. Dzięki temu dopasowanie oświetlenia szynowego do ewoluujące wnętrza jest bardzo łatwe i nie wymaga wprowadzania dodatkowych zmian w instalacji elektrycznej. Elementarnie prosty sposób montażu i demontażu opraw w szynoprzewodach pozwala na zmiany różnych wariantów w zależności od sytuacji, zmiany w układach stołów biurek czy całych pomieszczeń. W naszej ofercie systemy szynowe luxsystem -1f (jedno fazowe) oraz luxsystem-3f (trzy fazowe)

Szynoprzewody natynkowe lub zawieszane na zawiesiach - 2 sposoby montażu szynoprzewodów

Oferujemy Państwu dwa sposoby montażu szynoprzewodów. Podstawowy system montażu to oczywiście system montażu natynkowego szynoprzewodów. Inny sposób montażu szyn to zawieszanie szynoprzewodów na linkach-zawiesiach. Ten system jest wykorzystywany często w sklepach, galeriach oraz biurach. Najczęściej jednak wykorzystuje się montaż natynkowy, gdyż jest bardziej stabilny. Oświetlenie szynowe wykorzystuje się jako oświetlenie korytarzy, salonów, kuchni, jadalni, biur itp. Nowoczesny design opraw na szynę i systemów szynowych daje Państwu elegancki dodatek do każdego pomieszczenia. . System szynowy pełni nie tylko funkcję oświetleniową, ale również dekoracyjną. Systemy szynowe LED, które oferujemy zawierają oprawy dostosowane do wymiennych żarówek led.

Który system wybrać, jednofazowy czy trzyfazowy?

Na początek różnice. Czym się różni system jednofazowy od trzyfazowego?

System jednofazowy - system 3-liniowy a system trzyfazowy to system 4-liniowy. Szyny jednofazowe sprzedawane są w komplecie z przyłączem zasilającym a szyny trzyfazowe oferowane bez akcesoriów i akcesoria do szyn trzyfazowych należy zakupić osobno. Obydwa systemy zasilane są napięciem 230VAC, nie należy mylić zwrotu trzyfazowy z zasilaniem siłowy 3-fazowym. W przypadku oświetlenia szynowego system 3-fazowy oznacza tak naprawdę system szynowy 3-strefowy. Oznacza to, że w systemie szynowym 3-fazowym każdą zamontowana oprawę możemy przypisać do wybranej fazy / strefy. Robi się to za pomocą pokrętła z numerami stref znajdującym się na oprawie szynowej. Wystarczy jeśli wybiorą Państwo odpowiedni numer strefy a lampa szynowa będzie przyporządkowana do wybranej strefy. Aby osiągnąć opisany efekt, trzeba doprowadzić do szyny odpowiednią ilość przewodów (minimum 5) i zastosować odpowiedni włącznik lub kilka włączników. Dobrze sprawdzają się np. włączniki potrójne firmy VIKO KARRE lub Berker Kwadrat znajdujące się w naszej ofercie. System trzyfazowy może być również wykorzystany jako system jednofazowy. Podsumowując najpierw należy określić potrzeby i zastanowić się czy możliwości jakie daje tańszy system jednofazowy są wystarczające. Czy może bardziej wskazany będzie wybór systemu trzyfazowego godząc się z wyższym kosztem nakiej inwestycji.

 

Czy system jednofazowy i trzyfazowy można ze sobą łączyć?

Systemów jednofazowych i trzyfazowych nie można ze sobą łączyć. Wynika to z tego, że mają inne wymiary i ilość linii prądowych. Po prostu nie są ze sobą kompatybilne.

 

Kolory szyn i opraw do szynoprzewodów

Szynoprzewody do obydwu systemów jednofazowego i trzyfazowego dostępne są w dwóch kolorach: czarne lub białym. W tych samych kolorach dostępne są również akcesoria: zaślepki, łączniki i przyłącza zasilające. Oprawy na szynę również dostaną Państwo w kolorze białym i czarnym a wybrane modele również kolorze srebrnym. Lampy na szynę na pewno spełnią Państwa oczekiwania i będą Państwo zadowoleni z zakupu.

 

Długości szynoprzewodów

W naszej ofercie występują szynoprzewody w długościach 1m, 2m oraz 3m. Odcinki 3m szynoprzewodów dostępne są wyłącznie z odbiorem osobistym w naszym sklepie stacjonarnym pod adresem Warszawa Bartycka 116, szyn o tej długości nie wysyłamy firmą kurierską.

 

Bezpieczeństwo systemów szynowych

Obydwa systemy szynowe z naszej oferty posiadają uziemienie, dzięki temu są bezpieczne dla użytkownika. Niestety na rynku dostępne są również systemy szynowe bez uziemienia. Przy wyborze innych systemów proszę sprawdzić czy szyny mają uziemienie.

 

Oprawy na szynę z wymiennym źródłem światła - dlaczego są lepsze od lamp led

Oprawy na szynę z naszej oferty są praktycznie bezawaryjne, właściwie nie ma się co popsuć . Jedyny krytyczny punkt w tej oprawie to źródło światła. Jako że źródła światła w naszych oprawach są wymienne w przypadku ich przepalenia mogą Państwo samodzielnie, bez wzywania elektryka wymienić samodzielnie żarówki. Dzięki temu oprawy na szynę z naszej oferty mogą pracować wiele lat bez konieczności ich wymiany.

Dla odmiany lampy ledowe na szynę, które mogą Państwo znaleźć w ofertach naszych konkurentów mają kilka krytycznych elementów a najbardziej awaryjne są diody led oraz zasilacze w nich zamontowane. Problem pojawia się zazwyczaj po upływie okresu gwarancyjnego. Wtedy w przypadku awarii stają Państwo przed koniecznością naprawy oprawy i okazuje się że jest bardzo duży problem w znalezieniu odpowiedniej diody i zasilacza. Obecnie bardzo często do naszego sklepu trafiają Klienci którzy poszukują części zamiennych do opraw i często są niedostępne, gdyż parametry zasilaczy, które są zamontowane w tych oprawach są bardzo nietypowe i niedostępne na rynku europejskim.


Przejdź do strony głównej
Kontakt
 • Oświetlenie Szynowe
  Bartycka 116, 00-716 Warszawa
  e-mail: biuro@lampybartycka.pl
  tel. 603180517
  NIP: 525-258-43-80
 • E-mail:sklep@lampybartycka.pl
 • Telefon603-180-517
  531-722-487
 • Godziny działania sklepucodziennie 7.00 - 17.45, w soboty 9.00 - 14.45
Hity sklepowe
Chmura tagów
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl